Wizyta naukowców i nauczycieli akademickich z Ostroga, Lwowa i Gdańska w Instytucie Zdrowia Publicznego

21.06.2023  W dniach od 12 do 15 czerwca 2023 r w Instytucie Zdrowia Publicznego WNZ UJ CM gościli pracownicy naukowo-dydaktyczni z naszych partnerskich uniwersytetów ukraińskich oraz polskiego – Uniwersytetu Medycznego im. Daniela Halickiego (Zakład Prawa Medycznego) we Lwowie, Narodowego Uniwersytetu Akademia Ostrogska w Ostrogu, i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (Zakład Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej). W ciągu kilku intensywnie spędzonych dni przeprowadzonych zostało wiele rozmów na temat obecnej i planowanej współpracy. Goście z Ukrainy odwiedzili także Szpital Uniwersytecki oraz Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie. W dniu 13 czerwca wszyscy wzięli udział w międzynarodowym seminarium hybrydowym, przeprowadzonym stacjonarnie i za pośrednictwem łączy internetowych, zatytułowanym “Academic collaboration with Ukraine despite the war”. Podczas seminarium do grona wykładowców dołączyli badacze i dydaktycy z Francuskiej Szkoły Zdrowia Publicznego EHESP w Rennes, we Francji, a także Szkoły Zarządzania Zdrowiem Publicznym w Kiszyniowie, w Mołdawii. Zorganizowanie seminarium i wizyt było możliwe dzięki umowom o współpracy, które UJ CM zawarł z partnerskimi uczelniami we Francji, Mołdawii, Ukrainie, i Gdańsku, w tym również dzięki grantowi otrzymanemu w 2022 r. od EHESP w Rennes na wspieranie współpracy akademickiej z Ukrainą.

Opracowanie: Tomasz Bochenek