Udział Instytutu Zdrowia Publicznego WNZ UJ CM w corocznym spotkaniu ASPHER

27.09.2021   W dniach 27 i 28 września 2021 r, w kontynuacji corocznej tradycji, ma miejsce międzynarodowe spotkanie uczelni kształcących na kierunku Zdrowie Publiczne – 14-th ASPHER Deans’ and Directors Retreat (Virtual). Spotkanie w trybie zdalnym zorganizowało stowarzyszenie ASPHER (Association of Schools of Public Health in the European Region). W pierwszym dniu, w ramach sesji zainicjowanej przez Working Group on Undergraduate Training pod nazwą “The pandemic – perspectives on lessons learned: training adaptations”, dr Tomasz Bochenek omówił i przedyskutował z innymi uczestnikami problemy, wyzwania i szanse, które przynosi zdalne nauczanie, w wystąpieniu zatytułowanym “The COVID-19 pandemic as the organizational challenge and stimulus for change at the academic institution”. Dzięki tego rodzaju spotkaniom ułatwiona jest wymiana doświadczeń i ustawiczne doskonalenie kształcenia na kierunku Zdrowie Publiczne oraz wzajemne uczenie się ośrodków akademickich zrzeszonych w ASPHER.