Spotkanie projektu SEEEPHI zorganizowane przez Uniwersytet w Hajfie

W dniach 11-12 czerwca 2023 pracownicy Zakład Promocji Zdrowia i e-Zdrowia– prof. Mariusz Duplaga oraz mgr Szczepan Jakubowski wzięli udział w spotkaniu projektu SEEEPHI (Sharing European Educational Experience in Public Health for Israel) realizowanego w ramach Programu ERASMUS+. Spotkanie zostało zorganizowane przez Uniwersytet w Hajfie przy okazji corocznej konferencji Izraelskiego Towarzystwa Lekarzy Zdrowia Publicznego. W tym roku konferencja została zrealizowana pod hasłem „Public health in the era of new normal”. W jej trakcie przedstawione zostały aktywności i osiągnięcia projektu SEEEPHI.

Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum reprezentowany przez Zakład Promocji Zdrowia i e-Zdrowia  jest jednym z czterech europejskich uniwersytetów uczestniczących w projekcie. Pozostałe europejskie uczelnie to University College Cork (Irlandia), Maastricht University (Holandia) oraz Swedish Red Cross University (Szwecja). Po stronie izraelskiej w projekcie uczestniczą poza Izraelskim Stowarzyszeniem Lekarzy Zdrowia Publicznego (Israeli Association of Public Health Physicians, IAPHP) cztery placówki zapewniające kształcenie w obszarze zdrowia publicznego: Ashkelon Academic College, Hebrew University of Jerusalem, University of Haifa, Ben Gurion University of Negev. Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Szkół Zdrowia Publicznego w Regionie Europejskim (Association of Schools of Public Health in the European Region, ASPHER).