Rozwój współpracy naukowej w oparciu o osiągnięcia dydaktyczne projektu Europubhealth+

28.06.2022 r.

W dniach 16-17 czerwca 2022 r. trójka przedstawicieli Instytutu Zdrowia Publicznego (IZP) WNZ UJ CM (dr hab. Magdalena Kozela, prof. Mariusz Duplaga i dr Tomasz Bochenek) wzięła udział w hybrydowym seminarium zorganizowanym przez University College Dublin. Ten renomowany irlandzki ośrodek akademicki, wraz z IZP oraz sześcioma innymi europejskimi centrami akademickimi, uczestniczy w kształceniu studentów międzynarodowych w ramach programu Europubhealth+, będącego flagowym projektem Unii Europejskiej w zakresie uniwersyteckiego zdrowia publicznego (vide: mapa projektu EPH+; źródło: Europubhealth+, European Master in Public Health. https://www.europubhealth.org/programme-description/partners ).

Seminarium, zatytułowane jako „STRENGTHENING OUR ACADEMIC COLLABORATION THROUGH RESEARCH. The 1-st Europubhealth+ Consortium Research Seminar”, okazało się bardzo wartościową inicjatywą, zrodzoną z pomysłu, że skoro nasze ośrodki akademickie z takimi sukcesami uczestniczą już nawet od półtorej dekady w kształceniu studentów w ramach wspólnych studiów magisterskich Europbhealth/Europubhealth+, to przecież mogłyby, równolegle do współpracy dydaktycznej, rozwijać równie intensywną i owocną współpracę naukowo-badawczą.

W trakcie seminarium mieliśmy okazję i możliwości, żeby zaprezentować aktualny dorobek naszego Instytutu, a także zapoznać się z pracami prowadzonymi obecnie w ośrodkach partnerskich. Liczymy na to, że seminarium zaowocuje w nadchodzących miesiącach nowymi, wspólnymi inicjatywami i przedsięwzięciami naukowo-badawczymi, nie tylko w zakresie zdrowia publicznego, lecz także innych nauk o zdrowiu

Opracowanie; Tomasz Bochenek