Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2019 – Zdrowie Publiczne w IZP UJ CM ponownie na pierwszym miejscu!

18.06.2019 r.

Również w tym roku jest nam bardzo miło poinformować, że kierunek studiów Zdrowie Publiczne, realizowany w Instytucie Zdrowia Publicznego WNZ UJ CM w Krakowie, ponownie uzyskał pierwsze miejsce w ogólnopolskim Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2019 (kategoria „Ranking Kierunków Studiów”).

Pierwsze miejsca w rankingach zajęła także większość innych kierunków studiów realizowanych w UJ CM. Są to: analityka medyczna, dietetyka, farmacja, kierunek lekarski, kierunek lekarsko-dentystyczny, kosmetologia, pielęgniarstwo i położnictwo. Uniwersytet Jagielloński został wiceliderem w kategorii „Ranking Uczelni Akademickich”, uzyskując pierwsze miejsca w grupach kryteriów takich, jak: prestiż akademicki, potencjał naukowy i opinia kadry.

W metodologii rankingu Perspektywy 2019 wykorzystywane są bardzo wszechstronne kryteria i wskaźniki, co czyni go jednym z najbardziej rozbudowanych rankingów edukacyjnych na świecie. Jest to kolejny powód, dla którego warto studiować właśnie u nas! Zapraszamy – rekrutacja już trwa!

(źródło: http://ranking.perspektywy.pl/RSW2019/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-medyczne-i-o-zdrowiu/zdrowie-publiczne)

Opracowanie: Tomasz Bochenek