Zaproszenie na kolejne spotkanie Studenckiego Koła Naukowego Promocji Zdrowia

06.12.2019 r.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Studenckiego Koła Naukowego Promocji Zdrowia, które odbędzie się w czwartek 12 grudnia 2019 roku na Auli Instytutu Zdrowia Publicznego UJCM. Wiodącym tematem spotkania będzie znaczenie aktywizmu społecznego w realizacji celów zdrowotnych.

Wśród wielu możliwych form aktywności realizowanych w promocji zdrowia, jedną z kluczowych jest mobilizacja społeczności. Jak się wydaje, z punktu możliwości osiągania celów zdrowotnych, pokrewną formą organizacji obywateli jest aktywizm zdrowotny. Aktywizm zwykle oznacza działania, które wykraczają poza utarte, rutynowe ścieżki osiągania celów dostępne w poszczególnych społeczeństwach. Aktywizm zdrowotny jest często postrzegany jako wyzwanie dla istniejącego porządku, zwłaszcza gdy efektem tego porządku są nierówności w zdrowiu albo ograniczenia w dostępie do istniejących usług zdrowotnych. Wśród przykładowych celów dla ruchów, które można określić mianem aktywizmu zdrowotnego, wymienia się walkę o dostęp do innowacyjnych form leczenia ciężkich schorzeń, czy też wspieranie kampanii promujących karmienie piersią.

W powyższą tematyką dobrze wpisuje się wystąpienie zaplanowane na spotkanie SKN Promocji Zdrowia. W jego trakcie, działalność Stowarzyszenia „Leczymy z misją” oraz relację z wyprawy Stowarzyszenia do Kenii przedstawi Pani Maria Trębacz, studentka I roku studiów 2 stopnia na kierunku zdrowie publiczne, działająca aktywnie w SKN Promocji Zdrowia.

Zapraszamy wszystkich uczestników Koła, a także wszystkich zainteresowanych jej  relacją.

SKN Promocji Zdrowia Spotkanie 12.12.2019