Wizyta studentów i pracowników z Maastricht University

16.12.2019 r.

W ostatnim tygodniu listopada (25-29.11.2019r. ) gościliśmy studentów i pracowników  Maastricht University, kierunku European Public Health – Faculty of Health, Medicine and Life Sciences. Studenci mieli szansę wysłuchać wykładów: prof. Grażyny Jasieńskiej, prof. Włodzimierza Włodarczyka, prof. Mariusza Duplagi, dr Magdaleny Kozeli, dr. Michała Zabdyra-Jamroza, dr. Bartosza Balcerzak, dr Ewy Błaszczyk-Bębenek z Instytutu Zdrowia Publicznego, Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM oraz prof. Krzysztofa Krajewskiego z Katedry Kryminalistyki UJ. Wymiar praktyczny wizyty studentów w Krakowie uzupełniły wizyty w jednostkach związanych z system ochrony zdrowia w Krakowie.  Studenci spotkali się także z przedstawicielami m.in. Fundacja Salus Publica czy krakowskiego ośrodka – Dom Monaru. Odwiedzili również Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie Prokocimiu oraz Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie. Nasi goście poznali również historię Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas zwiedzania muzeum Collegium Maius oraz mogli prześledzić rozwój farmacji w Polsce dzięki wizycie w Muzeum Farmacji UJ CM. Ich pobyt dodatkowo umiliły liczne wycieczki po Krakowie – Starym Mieście oraz Nowej Hucie. Nad całą wizytą czuwała dr Ewa Błaszczyk-Bębenek wraz ze studentami i praktykantami z Instytutu Zdrowia Publicznego. Wszystkim osobom zaangażowanym  w organizację i przebieg wizyty serdecznie dziękujemy.

Do zobaczenia za rok z kolejną grupą studentów z Maastricht University!.