Wizyta Gości z Rwandy, Sudanu i Tanzanii w Instytucie Zdrowia Publicznego

W dniu 25 maja 2023 r. w Instytucie Zdrowia Publicznego WNZ, w ramach serii spotkań w wybranych placówkach Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, gościła delegacja czterech uczelni afrykańskich:

• Ahfad University for Women, School of Medicine, Chartum w Sudanie;
  • Jakaya Kikwete Cardiac Institute, Dar es Salaam w Tanzanii;
  • Muhimbili University of Health and Allied Science, Dar es Salaam w Tanzanii, oraz;
  • University of Rwanda, College of Medicine and Health Sciences, Kigali w Rwandzie.

Goście byli uczestnikami 1. Polsko – Afrykańskiego Forum Naukowego zorganizowanego w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, m.in. na bazie prowadzonej już uprzednio współpracy koordynowanej przez Dr hab. Bartłomieja Guzika. W trakcie spotkania omówiona została bieżąca działalność Instytutu, w szczególności pod kątem rozwinięcia współpracy z uczelniami afrykańskimi, która może dać podstawę do bardzo cennego rozszerzenia spektrum aktywności naukowych i dydaktycznych.

Opracowanie: Tomasz Bochenek