Udział IZP w tegorocznym Festiwalu Nauki i Sztuki

13.06.2018 r.

W ramach tegorocznego Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie udział wzięli pracownicy Zakładu Żywienia Człowieka, Zakładu Promocji Zdrowia, Zakładu Polityki Zdrowotnej i Zarządzania oraz Zakładu Zdrowia i Środowiska, wraz ze studentami działającymi w Studenckim Kole Naukowym (SKN) przy Zakładzie Żywienia Człowieka, a także studentami SKN Promocji Zdrowia. Studenci SKN przy Zakładzie Żywienia Człowieka przygotowali materiały edukacyjne w postaci m.in. piramidy prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej oraz plakaty informujące o wpływie diety na pracę mózgu. Osoby odwiedzające stanowisko mogły także skosztować różnego rodzaju zdrowych orzechów, dokonać testu na obciążenie stresem, otrzymać porady i wskazówki psychologa oraz zapoznać się z aplikacją AFAST, która wspomaga rehabilitację zaburzeń mowy, powstałych na skutek m.in. udaru mózgu, urazu głowy lub demencji. Podczas Festiwalu studenci SKN przy Zakładzie Żywienia Człowieka dokonywali oceny stanu odżywienia osób, które odwiedziły nasze stoisko. Przy wykorzystaniu wagi działającej na zasadzie bioimpedancji możliwe było również poznanie składu własnego ciała – m.in. zawartości tkanki tłuszczowej. W trakcie Festiwalu można było także wysłuchać wykładu pt. „Biznes plan na życie – zawodowe, biznes plan na zdrowie – publiczne, czyli jak do tego podejść?”.

Sylwia Wójcik, Ewa Błaszczyk-Bębenek