Studenckie Koło Naukowe Promocji Zdrowia zaprasza na pierwsze spotkanie w nowym roku akademickim

17.10.2019 r.

Miło nam poinformować, że Studenckie Towarzystwo Naukowe UJCM za najlepsze Studenckie Koło Naukowe na Wydziale Nauk o Zdrowiu w roku akademickim 2018/2019 uznało Studenckie Koło Naukowe Promocji Zdrowia. Odpowiednia informacja jest dostępna na stronie STN (https://stn.cm-uj.krakow.pl/aktualnosci/wyniki-konkursu-na-najlepsze-studenckie-kolo-naukowe-2018-2019/​). To już kolejne wyróżnienie; Studenckie Koło Naukowe Promocji Zdrowia zdobyło pierwsze miejsce na Wydziale Nauk o Zdrowiu także w poprzednim roku akademickim. Opiekunem Koła jest dr hab. Mariusz Duplaga, prof. UJ, kierownik Zakładu Promocji Zdrowia IZP WNZ. Członkowie Koła mogą realizować aktywności związane z rozwojem naukowym, a także realizować działania informacyjne związane z tematyką zdrowia i promocji zdrowia. Tematy badawcze podejmowane przez uczestników SKN Promocji Zdrowia w poprzednim roku akademickim obejmowały zagadnienia związane ze skutecznością interwencji fiskalnych mających na celu ograniczenie konsumpcji produktów z wysoką zawartością cukru, uwarunkowań zachowań zdrowotnych w wybranych grupach docelowych, np. osób uprawiających taniec sportowy, gotowością do podejmowania wyzwań związanych z promocją zdrowia wśród kadry nauczycielskiej, związkiem pomiędzy korzystaniem z Internetu a dobrostanem osób z niepełnosprawnościami czy też czynnikami wpływającymi na ocenę  usług oferowanych przez lekarzy dokonywane na portalach internetowych.

Jak co roku, Studenckie Koło Naukowe Promocji Zdrowia zaprasza wszystkich zainteresowanych studentów do współpracy. Spotkanie inauguracyjne w nowym roku akademickim odbędzie się we wtorek, 22.10.2019 o godz. 16.30 w sali 233 (Instytut Zdrowia Publicznego, ul.Grzegórzecka 20). Istnieje możliwości organizacji drugiego spotkania w dogodnym terminie dla zainteresowanych, którzy nie mogą się pojawić na spotkaniu we wtorek.

Zapraszamy do kontaktu z Opiekunem Koła drogą e‑mailową na adres: mariusz.duplaga@uj.edu.pl lub na spotkanie w godzinach dyżuru we wtorki w godzinach 10.00-13.00.

Poniżej informacja o spotkaniu organizacyjnym.