Profesor Christoph Sowada został członkiem Zespołu Doradców Komisji Zdrowia Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

11.12.2020 r.

Jest nam bardzo miło poinformować, że Pan dr hab. Christoph Sowada, prof. UJ został powołany do Zespołu Doradców Komisji Zdrowia Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Prof. Christoph Sowada jest kierownikiem Zakładu Ekonomiki Zdrowia i Zabezpieczenia Społecznego w Instytucie Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM oraz prodziekanem Wydziału ds. studenckich, zaś w przeszłości był wieloletnim dyrektorem i wice-dyrektorem Instytutu. Pierwszą sprawą, którą zajmie się zespół doradców senackich będzie analiza rządowego projektu strategii szczepień przeciwko koronawirusowi wywołującemu COVID-19.