Pionierskie inicjatywy Instytutu Zdrowia Publicznego WNZ UJ CM w zakresie promocji zdrowia publicznego oraz studiów uniwersyteckich

05.03.2021.

W dniu 04. marca 2021 minęła pierwsza rocznica założenia kanału na YouTube, który promuje i przybliża polskiemu społeczeństwu zdrowie publiczne oraz związane z nim możliwości studiowania na kierunkach realizowanych w Uniwersytecie Jagiellońskim – Collegium Medicum oraz rozwoju karier zawodowych w zdrowiu publicznym i na niemedycznych stanowiskach pracy w ochronie zdrowia. Mamy w ofercie studia licencjackie i magisterskie na kierunkach Zdrowie Publicznego oraz studia licencjackie na kierunku Zarządzanie w Ochronie Zdrowia. Kanał na YouTube prowadzony jest przez pracowników naukowo-dydaktycznych Instytutu Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM. Do chwili obecnej opublikowanych zostało 37 filmów, które miały ponad 3.700 wyświetleń. Liczba odbiorców rośnie – zachęcamy społeczność akademicką do subskrypcji kanału i lajkowania filmów – warto od czasu do czasu zapoznać się z publikowanymi tam treściami.

W ostatnich dniach Instytut Zdrowia Publicznego wyszedł na szerokie wody medialne również z kolejną inicjatywą, która promuje zdrowie publiczne, naukę i studia uniwersyteckie w UJ CM. Został założony kanał podkastowy o nazwie Podkasty Instytutu Zdrowia Publicznego WNZ UJ CM. Jest on już dostępny na popularnych platformach podkastowych, takich jak np. Spotify, Podcasty Google, Podcast Addict lub AntennaPod. Kanały podkastowe i YouTube stały się uzupełnieniem dla dotychczasowych środków przekazu popularno-naukowego, prowadzonego intensywnie od ponad 3 lat – najpierw za pośrednictwem stron internetowych i założonego wówczas fanpage’a na Facebook, a potem sukcesywnie – kont na Instagramie, Twitterze oraz LinkedIn. Ta działalność jest ściśle zgrana z akcją współpracy pracowników naukowo-dydaktycznych z liceami (zajęcia, w tym wykłady i webinaria dla uczniów), Blogiem Zdrowia Publicznego, serią wywiadów z Absolwentami i wieloma innymi aktywnościami, popularyzującymi wiedzę i studia wyższe, w tym współpracą międzynarodową w ramach akcji This Is Public Health / To Jest Zdrowie Publiczne.

Zachęcamy społeczność akademicką do śledzenia aktywności Koleżanek i Kolegów z Instytutu Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM!

Linki dostępne są w zamieszczonych poniżej ikonkach do kliknięcia:

Instytut Zdrowia PublicznegoOdwiedź nas na FacebookuInstagram: zdrowiepubliczneujcmTwitter: @IZPwKrakowieYouTube: Instytut Zdrowia Publicznego UJ CMLinkedin: Instytut Zdrowia Publicznego UJ CM

Opracowanie: Tomasz Bochenek