Nasze Zdrowie Publiczne ponownie na pierwszym miejscu – Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2018!

Jest nam bardzo miło poinformować, że w najnowszym ogólnopolskim Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018, realizowany w Instytucie Zdrowia Publicznego WNZ UJ CM w Krakowie kierunek studiów Zdrowie Publiczne ponownie uzyskał pierwsze miejsce w kategorii „Ranking Kierunków Studiów”.

W metodologii rankingu wykorzystane zostały kryteria i wskaźniki z obszarów, takich jak prestiż, sytuacja absolwentów na rynku pracy, potencjał akademicki, efektywność naukowa oraz potencjał dydaktyczny, co czyni go jednym z najbardziej rozbudowanych rankingów edukacyjnych na świecie. Jest to kolejny powód, dla którego warto studiować Zdrowie Publiczne właśnie u nas.

Warto także dodać, że Uniwersytet Jagielloński również uzyskał pierwsze miejsce w kategorii „Ranking Uczelni Akademickich”, ex aequo z Uniwersytetem Warszawskim. (źródło:  http://www.perspektywy.pl/RSW2018/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-medyczne-i-o-zdrowiu/zdrowie-publiczne).