Uczestnictwo członków SKN przy Zakładzie Żywienia Człowieka w wydarzeniu „100 sposobów na zabawę”

12.06.2018r.

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego (SKN), działającego przy Zakładzie Żywienia Człowieka Instytutu Zdrowia Publicznego UJ CM, pod opieką dr Ewy Błaszczyk-Bębenek i Pani Prof. Małgorzaty Schlegel-Zawadzkiej, wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 29 w Krakowie, uczestniczyli w wydarzeniu „100 sposobów na zabawę”. Była to część obchodzonych w dniu 10.06.2018 r. czwartych urodzin Tauron Areny Kraków, połączonych z Dniem Dziecka i zorganizowanych przez stowarzyszenie Radwansport. Nie zabrakło dobrej zabawy, ale także zajęć o charakterze sportowo-edukacyjnym. Wśród licznych atrakcji, dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko przygotowane przez SKN. Podczas zabaw edukacyjnych dla najmłodszych, studenci tłumaczyli zasady prawidłowego żywienia. Można było również skorzystać z okazji i sprawdzić swoją masę ciała na analizatorze składu ciała oraz poznać wzrost, dzięki wykorzystaniu przenośnego wzrostomierza ultradźwiękowego. Wszystkie wyniki pomiarów antropometrycznych były objaśniane przez studentów. Na pamiątkę, wszyscy goście naszego stoiska otrzymali drobne gadżety (smycz na klucze lub długopis), przypominające o Instytucie Zdrowia Publicznego. Ogromnie nas cieszy, że mieszkańcy miasta Krakowa skorzystali z oferty przygotowanej przez SKN i przy okazji zabawy nie zapomnieli o dbaniu o własne zdrowie.