Profesor Grażyna Jasieńska sekretarzem międzynarodowego towarzystwa International Society for Evolution, Medicine and Public Health (ISEMPH)

30.08.2023

Prof. Grażyna Jasieńska została wybrana na sekretarza międzynarodowego towarzystwa w kadencji 2023-2027.

Misją ISEMPH jest wspieranie współpracy między naukowcami z różnych dziedzin, klinicystami i specjalistami zdrowia publicznego. Towarzystwo skupia badaczy i praktyków zainteresowanych ewolucyjnym podejściem do zdrowia, w celu kompleksowego zrozumienia przyczyn chorób i opracowania nowych terapii i strategii zapobiegania chorobom. Większość członków towarzystwa pracuje w USA, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

ISEMPH organizuje coroczne konferencje i wydaje (wraz z Oxford University Press) czasopismo Evolution, Medicine, & Public Health. W ramach zasobów on-line udostępnia Evolution and Medicine Review, oraz EvMedEd – bazę danych 1600 internetowych zasobów dydaktycznych. Towarzystwo prowadzi również ClubEvMed – odbywającą się dwa razy w miesiącu dyskusję online skupiająca naukowców i studentów z całego świata.